Yusuke Urameshi

Yusuke je čtrnáctiletý školák, který mezi spolužáky ani mezi učiteli není zrovna oblíbený. Je drzý, neustále se pere a často chodí za školu. V okolí má pověst nebezpečného grázlíka a jeho vrstevníci se ho převážně bojí. Žije jen se svou matkou, teprve devětadvacetiletou alkoholičkou Atsuko; otec se kamsi vypařil zřejmě ještě před jeho narozením. Jeho jedinou kamarádkou je hezká, chytrá a odvážná spolužačka Keiko, která se ho snaží polepšit. Jejich vzájemné city jsou více než jen přátelské, ačkoli to Yusuke zpočátku vehementně popírá.

I přes své provokativní chování je Yusuke v jádru čestný kluk s dobrým srdcem a velkým potenciálem, který by mohl mnohé dokázat, jen kdyby mu někdo dal šanci. Ale teprve až díky Koenmovi, který mu přidělí práci detektiva Světa duchů, dostává příležitost ukázat, co v něm vězí.

Yusuke je střední, štíhlé postavy, ale je velmi silný a fyzicky odolný. Poté, co je po svém tragickém úmrtí přiveden znovu do života, aby pracoval pro Koenmu jako detektiv Světa duchů, získává i některá vylepšení. Nejužitečnější je Úder síly, jenž mu umožňuje srazit protivníka k zemi střelou z duchovní energie. Své dovednosti pak ještě více rozvíjí pod vedením moudré staré bojovnice Genkai, která se rozhodla předat mu svou tajnou bojovou techniku - Duchovní vlnu.

Ke konci třetí řady seriálu dochází k nečekanému zvratu kdy se dozvídáme, že Yusuke je vzdálený potomek neobyčejně mocného přízraku Raizena. Poté, co již podruhé zemře, se probudí jeho dosud neaktivní geny a Yusuke je opětovně přiveden k životu již jako přízrak s několikanásobně vyšší duchovní silou.

Puu

Když byl Yusuke po své první smrti ve Světě duchů posuzován zda je hoden toho, aby byl znovu oživen, dal mu Koenma vajíčko, ze kterého se měl vylíhnout Tvor duší. Pokud by měl Yusuke dobrý charakter, neměl se čeho bát, ale kdyby byl špatný člověk, z vejce by se vyklubala nestvůra a sežrala ho.

“Nestvůra“ se vylíhla se zpožděním až v průběhu Turnaje černých bojových umění a Yusuke si mohl oddechnout, protože se ukázalo, že to je jen malý, docela neškodný, dobromyslný a velice roztomilý tvoreček zevnějškem připomínající ptáka. Podle charakteristického zvuku, který vydává, dostal jméno Puu. Pro svou roztomilost se hned stal miláčkem dívek, zejména Keiko se o něj hodně starala. Puu citlivě reagoval na změny Yusukeho nálady či zdravotního stavu a měl zlozvyk sedat si svému “pánovi“ na hlavu.

Poté, co se Yusuke přeměnil na přízrak, změnil se i Puu – z maličkého, nemotorného skoro-ptáčka se stal obrovitý, majestátní, několikametrový fénix (tou dobou už naštěstí od svého původního zlozvyku sedat si na Yusukeho hlavu upustil…). Jelikož ho poté už Yusuke nemohl mít u sebe doma, našel Puu azyl u Genkai v jejím sídle uprostřed lesů.

Mini-galerie

Yusuke v manze


VSTUP DO HLAVNÍ GALERIE

Hlavní postavy

Yusuke
Kuwabara
Kurama
Hiei

Vedlejší postavy

Koenma
Botan
Genkai
Keiko
Shizuru
Yukina

Turnaj

Tým Toguro
Tým Uraotogi
Tým Masho
Tým Ichikagi
Tým Rokuyoukai

Ostatní

Čtyři šelmy
Sensuiho parta
Tři králové
Obyvatelé světa lidí


Víte, že ?

  • "Yusuke" znamená "pomocník duchů" a "Urameshi" je "jídlo z mořských plodů".

  • V manze má Yusuke kromě rváčství a záškoláctví ještě jednu neřest - kouří. Tento jeho zlozvyk byl v anime zcela vynechán, asi aby tím nedávál mladým divákům špatný příklad.

  • V japonštině Yusukeho dabuje Nozomu Sasaki.

  • Při uvedení anime na Filipínách dostal Yusuke jméno Eugene (Evžen).

  •