Yukina

Yukina je koorime, neboli ledová víla (doslovný překlad názvu její rasy je "ledová žena"). Asi nejlépe ji charakterizují dvě slova - Hieiho sestra. S bratrem jsou dvojčata, oba dva se narodili ledové víle Hině v Ledové vesnici na ostrově, který se vznáší nad Světem přízraků. Ale zatímco Yukinu, která vykazovala všechny znaky matčiny rasy, si Hina mohla ponechat, Hiei byl jakožto chlapec a tedy potenciální riziko z rozhodnutí rady starších svržen z ostrova dolů do Zásvětí. Narozdíl od Hieiho, který nikdy nepoznal rodičovskou lásku, Yukinu vychovávala matka, která ale po nějaké době podlehla depresi zapříčiněné ztrátou syna a spáchala sebevraždu. Poté se o malou Yukinu starala matčina nejlepší přítelkyně Rui.

Když se Yukina v pozdějším věku od své pěstounky dozvěděla o existenci svého bratra, vydala se ho hledat nejprve do Zásvětí a poté do Světa lidí. Zde ji zajal a uvěznil bohatý obchodník Gonzo Tarukane, který doufal, že si tak přijde na velké peníze, a z vězení ji až po několika letech osvobodili Yusuke, Kuwabara a Hiei. Yukina pak našla nový domov u Yusukeho staré učitelky Genkai v jejím chrámu uprostřed lesů. Přestože Hiei ví o jejich příbuzenském vztahu i o tom, že Yukina po svém ztraceném dvojčeti usilovně pátrá, odmítl se k ní kvůli své temné minulosti hlásit a dokonce vyhrožoval komukoli, kdo by jí chtěl prozradit jeho totožnost, smrtí. Kvůli tomu Yukina stále netuší, kdo je její bratr, přestože je to víceméně veřejné tajemství - ví to většina jejích známých.

Yukina vyrůstala na ostrově ve společenství přísně izolovaném od okolního prostředí. Příslušnice rasy ledových vil se již před mnoha staletími dobrovolně uchýlily na toto odlehlé místo, aby se vyhnuly násilí tak obvyklému dole v Zásvětí. Kontakty s okolím, a zejména pak s bytostmi opačného pohlaví, jsou obyvatelkám ostrova vesměs zapovězeny. Ledové víly jsou rasa složená jen ze samých žen. Dokonce jsou i schopné rozmnožovat se bez přispění mužů - jednou za 100 let víla samovolně počne a později porodí dceru, která bude její věrnou kopií, jedná se tedy vlastně o jakési přirozené klonování. Samozřejmě se mohou rozmnožovat i "normální" cestou, což byl ostatně případ Yukininy matky Hiny.

Ledová slza

Kromě rudé barvy očí a malé výšky neexistuje mezi Yukinou a Hieim žádná rodinná podoba a podobnost charakterových vlastností už vůbec ne. Yukina je milá, laskavá, přátelská a obětavá. Má ráda zvířata, která byla už od dětství jejími nejlepšími kamarády. Ačkoli vypadá křehce a zranitelně, má pevnou vůli, je odolná, vytrvalá a umí jednat velmi odhodlaně.

Protože vyrostla v izolaci, může mnohdy působit naivně, obzvlášť co se týče mezilidských vztahů. Byla vychována v kultuře, která neuznává vztahy mezi muži a ženami, a tak pojmy jako je zamilovanost, romantická láska nebo dokonce milostný vztah jsou zcela mimo její chápání. Jediná forma lásky, kterou zná, je ta mezi pokrevními příbuznými či přáteli. Tato skutečnost je hlavním kamenem úrazu pro Kuwabaru, který se do Yukiny na první pohled bláznivě zamiloval. Dívka ale na jeho početná vyznání lásky nijak nereflektuje, poněvadž vůbec nerozumí tomu, o čem to vlastně mluví.

To, že patří k rase ledových vil, prozradí na první pohled Yukininy dlouhé modrozelené vlasy. Mezi její vrozené schopnosti patří ovládání chladu: dokáže snížit teplotu ve svém okolí hluboko pod bod mrazu. Také její léčitelské dovednosti jsou působivé. Jejím asi nejznámějším darem, který ji hned po vstupu do lidského světa přivedl do nesnází, je to, že její slzy na vzduchu krystalizují a mění se ve vzácné a velmi cenné drahokamy. Takovýto drahokam se nazývá hirui seki, tedy kámen Hirui (přesněji "zkrystalizovaná ledová slza"). Kvůli této schopnosti ji Tarukane uvěznil a snažil se ji všemi prostředky přimět k pláči, ale povětšinou bezvýsledně.

Kromě "obyčejných" drahokamů umí každá ledová vytvořit i speciální kámen ze slzy, kterou uronila při porodu dítěte. Tento drahokam matka tradičně daruje novorozeněti. Protože Yukina a Hiei jsou dvojčata, jejich matka stvořila dva identické kameny a Yukina doufá, že se jí podle něj podaří bratra identifikovat netušíc, že Hiei ten svůj kdysi ztratil.

Mini-galerie

Yukina opravdu nechápe, co jí to ten Kuwabara vlastně povídá. Prý nějaká 'láska'?

Yukina jak byla nakreslena v manze

VSTUP DO HLAVNÍ GALERIE

Hlavní postavy

Yusuke
Kuwabara
Kurama
Hiei

Vedlejší postavy

Koenma
Botan
Genkai
Keiko
Shizuru
Yukina

Turnaj

Tým Toguro
Tým Uraotogi
Tým Masho
Tým Ichikagi
Tým Rokuyoukai

Ostatní

Čtyři šelmy
Sensuiho parta
Tři králové
Obyvatelé světa lidí


Víte, že ?

  • Jméno Yukina znamená "ledová rostlina".
  • V japonštině Yukinu dabuje Yuri Shiratori.
  •