Zajímavosti a spekulace


HIEIHO SEN

V první sérii anime, během zachraňování Yukiny, se Hieimu zdá sen, v němž coby malý chlapec sleduje zpovzdálí svou sestřičku jak si v lese hraje se zvířátky. Ačkoli tento sen vypadá velmi realisticky, jakoby se jednalo o vzpomínku, pozdější informace tuto domněnku vyvracejí. Když je v poslední sérii odhalena Hieiho minulost zjišťujeme, že se o existenci své sestry dozvěděl teprve když po mnoha letech nalezl s pomocí implantovaného Třetího oka cestu do své rodné Ledové vesnice. Yukina už tam ale tou dobou nebyla - odešla hledat svého bratra do Světa lidí. Hiei tedy Yukinu poprvé uviděl až během jejího osvobozování v sídle jejího věznitele, obchodníka Tarukaneho.

KURAMA - KLUK NEBO HOLKA?

Pravověrnému fanouškovi či fanynce by se tato otázka mohla zdát podivná, ale zdaleka ne všichni v tom mají tak jasno. Posuďte sami: při uvedení anime na Filipínách bylo Yu Yu Hakusho vysíláno s novým dabingem a měnila se i jména postav, aby nezněla tak japonsky. Protože filipínští dabéři Kuramu nejprve mylně pokládali za dívku, pojmenovali ho Denisa a přidělili mu dabérku s výrazně ženským hlasem. Když po odvysílání asi poloviny dílů první seriálové řady přišli na svůj omyl, snažili se chybu rychle napravit - změnili mu jméno na Denis, dali mu za dabéra muže a do dialogu jedné z epizod přidali text, v němž Kurama vysvětluje, že ačkoli je chlapec, v lidském světě se vydává za dívku.

HIEIHO TŘETÍ OKO

Implantované Třetí oko propůjčuje Hieimu schopnost manipulovat méně psychicky odolné lidi a démony pomocí hypnózy a komunikovat se svým okolím telepaticky. Kromě šestého dílu první série anime, kdy bylo zveřejněno, že Hiei tyto schopnosti má, ho však už nikdy nevidíme je používat. Stejné je to i s další funkcí Třetího oka, která mu umožňuje zesílit svou fyzickou i psychickou sílu, přičemž mu zezelená pokožka a po těle se mu objeví další verze Třetího oka. V této podobě byl Hiei k vidění také jen v díle č. 6 anime seriálu a pak až v druhém Yu Yu Hakusho filmu Bonds of Fire.

Kolik je Kuramovi let?

Všem fanouškům je samozřejmě známo, že Kurama se převtělil do své současné (rusovlasé) podoby 15 let před začátkem dějové linky seriálu. Ale jak dlouho se potloukal po světě coby Yoko Kurama? Odpověď je třeba hledat v japonské mytologii. Zde jsou lišky magickými bytostmi a jejich věk lze určovat podle počtu ocasů, kterých mohou mít až devět. Standardně liška začíná s jedním ocasem a každých tisíc let jí přibyde další. Kurama ve své podobě kouzelné lišky (mám na mysli to chlupaté, čtyřnohé co bylo k vidění v sedmém dílu první série), má čtyři ocasy. To znamená, že našemu lišákovi by mělo být něco přes tři tisíce let.

NEVLASTNÍ DVOJČATA?

V první sérii anime Hiei Yusukemu řekl, že jsou s Yukinou jen poloviční sourozenci a mají každý jinou matku. Později ale vyšlo najevo, že se oba narodili ledové víle Hině, přičemž Yukina je dokonce Hieiho dvojče. Tento rozpor se však dá jednoduše vysvětlit tím, že Hiei Yusukemu tenkrát prostě lhal. Ale zbývá otázka - co když jsou opravdu nevlastní sourozenci?

Koorime se rozmnožují asexuálně - jednou za 100 let ledová víla sama od sebe počne a později porodí dceru, která by měla být její identickou kopií, tedy vlastně klonem. Hina však během periody, kdy podle svého přirozeného reprodukčního cyklu měla počít dceru, měla milostný vztah s mužem a proto se jí narodila dvojčata, přičemž jedno bylo mužského pohlaví. Možné jsou tím pádem dvě varianty:

  1. Obě děti jsou míšenci. Ačkoli Hiei má vzhled a magické schopnosti ohnivého přízraku a Yukina zase ledové víly, oba mají polovinu genetické výbavy od každé z těchto dvou ras.


  2. Hiei je synem Hiny a neznámého ohnivého přízraku zatímco Yukina je dcera, kterou Hina počala samovolně (náhodou ve stejnou dobu jako Hieiho), je stoprocentní ledová víla a s Hieiho otcem není nijak geneticky spřízněná.

Proč Kurama není zadaný?

Maya Kitajima V seriálu má sice Kurama spoustu fanynek, ale žádnou regulérní přítelkyni. Někteří fanoušci ho kvůli tomu dokonce podezřívají, že je spíš na kluky. Ve skutečnosti se však v manze vyskytovala dívka, která nejenže k němu chovala milostné city, ale vypadalo to také, že není Kuramovi vůbec lhostejná. Jmenovala se Maya Kitajima, byla jeho spolužačkou v posledním ročníku základní školy.

Jejich románek však skončil ještě než měl příležitost začít, když se na scéně objevil nebezpečný přízrak Yatsude a unesl ji. Kuramovi se ji sice samozřejmě podařilo zachránit, ale obával se, že by vztahem s ní mohl ohrozit její život, neboť vzhledem k tomu, že je sám přízrak, by Maya zákonitě v jeho přítomnosti narážela na další takové, jako byl Yatsude. Aby Mayu ochránil, dokonce jí vymazal část paměti, která se týkala incidentu s Yatsudem.

Maya se objevila v bonusové kapitole sedmého sešitu mangy, která byla věnována popisu prvního setkání Kuramy s Hieim. Tato kapitola však nebyla převedena do anime seriálu, takže těm, kteří mangu nečetli, zůstává existence Mayi zcela utajena.

Zpět na informace o anime

Seriál

Detektiv Světa duchů
Turnaj černých bojových umění
Černá kapitola
Tři králové

Filmy

Zlatá pečeť
Pouta ohně

Ostatní

Manga
Eizou Hakusho
Yu Yu Hakusho a japonské mýty
Zajímavosti a spekulace
Hudba (soundtrack)