Tým Uraotogi

Shishiwakamaru Tým Uraotogi (český překlad názvu je "Pohádky naruby") se dostal na Turnaji až do semifinále. Jeho členové vesměs nebyli nijak přehnaně silní, ale používali magické předměty, díky kterým vítězili nad svými soupeři.

Členové týmu jsou:

Makintaro (česky "Zlý Kintaro"): Vysoký a velmi robustní přízrak s tmavě hnědou pokožkou. Uměl přeměnit svou ruku na zbraň - sekyru. Příliš prostoru pro zviditelnění ale nedostal, protože byl zabit Hieim v prvních asi třech minutách semifinálového zápasu. Jeho postavu inspiroval hrdina japonských pohádek Kintaro (česky "Zlatý chlapec"), proslulý svou obrovskou silou.

Kuro Momotaro (česky "Chlapec z otrávené broskve"): Přízrak, který používal speciální kouzelné knedlíky, po jejichž požití se jeho tělo přizpůsobilo tak, aby bylo schopné čelit protivníkovým útokům a bez problémů je odrážet. Bojoval s Hieim ve druhém semifinálovém zápasu, během nějž použil tři knedlíky a vystřídal tak celkem tři bojové zbroje pojmenované podle zvířat - opičí, bažantí a psí. Přesto se jej Hieimu nakonec podařilo zabít. Vzorem pro jeho postavu byl pohádkový hrdina Momotaro (česky "Chlapec z broskve"), který bojoval proti zlu a přátelil se se třemi mluvícími zvířaty - opicí, psem a bažantem.

Uraurashima

Uraurashima (česky "Obrácený Urashima"): Malý, lstivý, ale zbabělý přízrak. Používal bič, s jehož pomocí dokázal vytvořit kolem ringu silové pole. Jeho hlavní zbraní ale byla kouzelná skříňka, z níž se po jejímž otevření vyhrnul hustý dým a kdokoli se ho nadechl, vrátil se zpátky v čase až do dětských let nebo i dál, což se projevilo jeho fyzickým omlazením. Uraurashima ale udělal strategickou chybu, když skřiňku použil na Kuramu s úmyslem proměnit ho na novorozence, Kurama se však vrátil zpět v čase až před své narození a přeměnil se zpět do své staré podoby mocného přízraku Yoko Kuramy. Přeměna však nebyla permanentní a poté, co se dým rozplynul, se Kuramovi opět vrátila jeho lidská podoba. Uraurashima byl během souboje s Kuramou zabit členem vlastního týmu Shishiwakamaruem, aby nestihl Kuramovi prozradit tajemství magických předmětů, které jejich tým používal. Pohádkovým předobrazem Uraurashimy je rybář Urashima Taro, který dostal darem kouzelnou skříňku, po jejímž otevření během chvilky zestárl o několik desetiletí a zemřel sešlostí věkem. Skříňka Uraurashimy fungovala přesně obráceně, proto se jí říkalo Kouzelná skříňka naruby.

Shishiwakamaru připraven k akci Shishiwakamaru: Mladý a arogantní přízrak. Velmi schopný bojovník, který je ale až příliš pyšný na své schopnosti a vůbec nepředpokládá, že by někdo mohl být lepší než on. V tomto názoru na vlastní osobu ho vehementně podporovaly jeho početné fanynky, které si s sebou na stadion přinesly dokonce i ručně dělané transparenty s jeho jménem. S pomocí magického závoje dokázal vyvolat kouzlo Mys odkud není návratu, které mělo soupeře přenést na zcela náhodné neznámé místo, dost možná i do jiné dimenze. Toto kouzlo bylo v průběhu semifinále použito dvakrát (jednou Shishiwakamaruem a podruhé Onjim) a ukázalo se, že v obou případech vytvořený tunel kupodivu vedl na stejné místo - na prázdný sousední stadion, kde se odehrávala první část turnaje. Shishiwakamaruovou nejoblíbenější zbraní byl magický meč vyvolávající duchy mrtvých, který během použití jako vedlejší efekt připravil o život i mnoho přízraků v hledišti. Shishiwakamaru bojoval ve dvou semifinálových zápasech - v tom prvním porazil a zároveň ztrapnil Kuwabaru, ve druhém byl poražen Genkai. Inspirací pro tuto postavu byl historicky doložený generál Ushiwakamura, jehož hrdinské činy oslavují japonské divadelní hry.

Suzuki / Onji: Vůdce týmu Uraotogi. Nejprve vystupoval jako starý dědek Onji. Později se ale ukázalo, že to byla jen maska, pod kterou se ukrýval mladík v klaunovském oděvu trvající na tom, aby ho všichni oslovovali Krásný bojovník Suzuki. Kdo se spletl, byl o hlavu kratší. Suzuki se pokládal za nejmocnějšího bojovníka všech dob a měl za to, že má vítězství v turnaji v kapse. To on dal svým týmovým kolegům ony magické předměty, sám však většinu těchto kouzel uměl provést i bez magických pomůcek. Ve svém prvním semifinálovém zápasu proti Kuwabarovi na něj stejně jako Shishiwakamaru použil kouslo Mys odkud není návratu, se stejným výsledkem. Přes všechno sebevědomí ale Suzuki podlehl v posledním zápasu mezi týmy Uraotogi a Urameshi staré Genkai, která mu jeho krásnou tvář rozmlátila div ne na kaši.

Přestože byli poraženi, přeživší členové týmu Uraotogi na své protivníky nezanevřeli. Suzuki před finálovým kolem Kuwabarovi a Kuramovi daroval pomůcky, které jim v dalším zápasu velmi prospěly. Později se Suzuki i Shishiwakamaru účastnili Turnaje o vládce Zásvětí, ale byli vyřazeni v prvním kole.

Hlavní postavy

Yusuke
Kuwabara
Kurama
Hiei

Vedlejší postavy

Koenma
Botan
Genkai
Keiko
Shizuru
Yukina

Turnaj

Tým Toguro
Tým Uraotogi
Tým Masho
Tým Ichikagi
Tým Rokuyoukai

Ostatní

Čtyři šelmy
Sensuiho parta
Tři králové
Obyvatelé světa lidí