Tým Toguro

Část týmu Toguro Tým Toguro byli favorité Turnaje černých bojových umění. Jejich tým postupoval jednotlivými koly turnaje jako po másle a dokonce si mohli dovolit i ten luxus, že se zápasu se soupeřícím týmem zůčastnil jen jeden z nich a přesto zvítězili. Zřejmě byli všichni přízraky střední kategorie; o Togurovi mladším, který z nich byl asi nejsilnější, víme, že byl přízrakem kategorie B. Tým měl pouze čtyři členy, které na povinnou pětici doplňoval nebojující majitel týmu, bezskrupulózní mladý obchodník Sakyo. Hlavní slovo měli v týmu bratři Togurové, další dva bojovníci se turnaje účastnili, neboť byli Togurovým zavázáni - kdysi s nimi totiž bojovali (pravděpodobně každý zvlášť) a byli poraženi. Bratři Togurové se uvedli už v první sérii anime, kdy si je bohatý obchodník Tarukane najal jako bodyguardy. Utkali se tehdy s Yusukem a Kuwabarou, ale nebojovali naplno a úmyslně je nechali vyhrát.

Členy týmu byli:

Karasu: Psychopat, kterému dělá potěšení ničit to, co se mu líbí a k čemu se cítí přitahován. Tentokrát se objektem jeho nezdravého zájmu stal jistý zrzavý dlouhovlasý mladík... Karasu dokázal vytvářet a na dálku ovládat malé mobilní bomby neviditelné okem obyčejného smrtelníka či démona nižší kategorie. Dokonce mohl i celé své tělo přeměnit v jednu velkou bombu. Po urputném souboji se ho Kuramovi s vypětím všech sil podařilo porazit (musel ho zabít aby si zachránil holý život), Karasu byl ale přesto prohlášen in memoriam vítězem zápasu, protože Kuramův finální útok se odehrál teprve poté, co byl jeho iniciátor odpočítán KO.

Bui: Po většinu času nosil robustní, nesmírně těžkou bojovou zbroj s helmou s neproniknutelným hledím. Přestože muselo vážit snad tunu, dokázal se v něm pohybovat zcela bez problémů. Jeho zbraní byla obrovitá sekera, se kterou mával, jakoby byla z papíru a s jejíž pomocí dokázal vytrhávat z podlahy ringu obrovské kamenné kvádry. Když ho protivníkův silný útok přiměl zbroj odložit, ukázalo se, že je to docela štíhlý muž, kterému jeho nesmírná duchovní síla umožňuje i levitovat. Bui bojoval s Hieim ve druhém z finálových zápasů a byl poražen jeho nejnebezpečnější bojovou technikou, kterou Hiei mezi prvním a posledním zápasem turnaje podstatně zdokonalil - Temným dračím plamenem.

Toguro starší

Toguro starší: Stejně jako jeho týmový kolega Karasu byl starší z bratrů Togurových psychopat, kterému dělalo nesmírnou radost ubližovat druhým. Něco jako smysl pro čest či fair play byly pro něj zcela neznámé pojmy. Měl schopnost přeměnit své tělo do libovolného tvaru (v první řadě anime ho jeho bratr používal jako meč) a také přeskupit své vnitřní orgány, takže při boji to, co by pro jiného byl smrtelný zásah pro něj znamenalo jen nevýznamný škrábanec. Ve třetím finálovém zápasu se utkal s Kuwabarou, kterému se ho nakonec podařilo zneškodnit tím, že přeměnil svůj duchovní meč na plácačku, s kterou mohl zasáhnout celou plochu jeho těla najednou, a důkladně ho s ní rozmázl.

Toguro mladší: Vůdce týmu Toguro, narozdíl od bratra svým způsobem čestný muž, i když čest v jeho podání leckdy vypadala všelijak. Původně byl člověk, ale toužil po nesmrtelnosti a tak když před 50 lety spolu s přáteli vyhrál Turnaj černých bojových umění a bylo mu garantováno splnění jakéhokoli přání, přál si být přeměněn na přízrak, aby mohl zůstat navždy mladý a silný. Jeho obrovská síla byla jeho největší zbraní. Podobně jako bratr dokázal do určité míry modifikovat své tělo a zvětšit svou sílu tím, že zvýšil objem své svalové hmoty. Když byl na 100%, slabší přízraky v jeho okolí se pod náporem jeho démonické energie prostě vypařovaly. V mládí se přátelil s Yusukeho učitelkou Genkai, která byla tehdy ještě překrásnou mladičkou dívkou, a společně bojovali bok po boku proti přízrakům. Možná byl jejich vztah i o něco vážnější než jen pouhé přátelství, ale Togurova přeměna na přízrak mu učinila konec. O 50 let později pak Toguro těžko snášel, když viděl Genkai zestárlou a vrásčitou. Toguro bojoval s Yusukem v posledním zápasu finálního kola a po dlouhém a namáhavém boji byl nakonec poražen a zabit.

Sakyo: Bohatý mladý obchodník (či spíše mafián) ze Světa lidí, který šel klidně i přes mrtvoly aby dostal co si přál. V případě, že by jeho tým vyhrál a on měl garantované přání, chtěl nechat otevřít tunel do Zásvětí aby tamní přízraky mohly volně procházet do Světa lidí. Když byl jeho tým poražen, snažil se zabít všechny na stadionu časovanou bombou. Většina diváků ale vyvázla, zatímco Sakyo zahynul pod troskami, jak si přál.

Mini-galerie

Bui v helmě Karasu se svou maskou

Bratři Togurové Sakyo - majitel týmu Toguro

Hlavní postavy

Yusuke
Kuwabara
Kurama
Hiei

Vedlejší postavy

Koenma
Botan
Genkai
Keiko
Shizuru
Yukina

Turnaj

Tým Toguro
Tým Uraotogi
Tým Masho
Tým Ichikagi
Tým Rokuyoukai

Ostatní

Čtyři šelmy
Sensuiho parta
Tři králové
Obyvatelé světa lidí