Tři králové Zásvětí

Zásvětí, tedy dimenze kde žijí přízraky, bylo rozdělené na tři části ovládané mocnými vládci. Již před delším časem mezi nimi vznikla zásadní rozepře, která se může zdát na první pohled docela banální: bylo to kvůli jídlu. Jejich hlavním zdrojem potravy jsou totiž - lidé. Jeden z králů ale začal pojídání lidí odmítat a chtěl ke stejnému postoji přimět i druhé dva. Ti s tím však nesouhlasili a postupem času se jejich spor značně vyostřil. V době, kdy se odehrává anime Yu Yu Hakusho, se již všechna tři království nacházejí na pokraji války, i když teď už samozřejmě jde především o moc a prvopočátek sporu už dávno nikoho moc nezajímá.

Raizen Raizen byl ze tří králů nejstarší a nejsilnější. Pocházel z rasy mocných přízraků Mazoku a býval také označován jako Bůh války. Před několika staletími, když ještě neexistovala bariéra mezi Světem lidí a Zásvětím se v lidském světě setkal s mladou léčitelkou, do níž se zamiloval a dokonce s ní zplodil dítě. To kvůli ní přestal jíst lidi a protože jinou potravu než lidské maso jeho tělo nedokázalo strávit, odsoudil se tím vlastně k pomalé smrti. Přesto vydržel o hladu přežívat ještě několik set let a dokonce několik týdnů před smrtí byla jeho démonická energie na stejně vysoké úrovni jako u druhých dvou králů. To znamená, že v době, kdy byl ve formě, musel být několikanásobně silnější. Raizen byl předkem Yusuke Urameshiho, ten je totiž vzdáleným potomkem dítěte, které Raizen kdysi dávno zplodil se svou lidskou milou. Proto po Raizenově smrti Yusuke zdědil jeho království.

Mukuro Mukuro je mocný přízrak s reputací bezohledného, nelítostného zabijáka. Dlouhá staletí skrývala svůj obličej pod maskou, takže ani její podřízení netušili, že ve skutečnosti není král, ale královna. V raném dětství byla prodána do otroctví, odkud později v okovech uprchla. Trvalou upomínkou na dětská léta je kromě pozůstatků rozbitých pout, které se jí přes veškerou snahu nepodařilo sundat ze zápěstí, její znetvořené tělo - pravou část těla včetně obličeje má samou jizvu a místo pravého oka, pravé paže a stehna má robotické implantáty. Podle vyprávění v manze si tato zranění Mukuro způsobila sama, když na sebe vylila žíravinu, aby se tak zbavila nežádoucí pozornosti svého (možná nevlastního) otce, který ji odmalička sexuálně zneužíval. V anime se tak drastickému popisu jejího neradostného osudu pro jistotu vyhnuli a způsob jak Mukuro přišla ke svému vzhledu raději blíže nespecifikovali.

Mukuro jak ji zobrazuje manga

Mukuro měla kromě armády pod svým velením ještě skupinu 77 elitních bojovníků, kteří byli své paní plně oddání. Mezi ně patřili například její pravá ruka Kirin nebo proslulý chirurg Shigure , který kdysi implantoval Hieimu jeho Třetí oko. Mukuro ale samozřejmě nepotřebuje, aby ji někdo ochraňoval a chodil do boje místo ní - sama je mocnou válečnicí. Její schopnost vytvářet prostorové trhliny je velmi vzácná a smrtící. Je rovněž jedinou známou osobou, která dokázala Hieiho nejnebezpečnější útok - draka z temného plamene - roztrhnout na dvě poloviny.

V době, kdy Yusuke odcházel do Zásvětí za Raizenem a Kuramu kontaktoval Yomi, si Mukuro k sobě pozvala Hieiho. Doslechla se o jeho výkonu na Turnaji černých bojových umění a chtěla aby se stal jedním z jejích 77 bojovníků. Postupně poznali, že jsou si v mnohém velmi podobní a to je sblížilo. Přestože to není nikde vysloveně řečeno, na konci anime jejich vztah pravděpodobně přerostl v něco víc než jen přátelství.

Yomi Yomi je ze všech tří králem nejkratší dobu a jeho království Gandara je proti druhým dvěma na velmi vysoké technologické úrovni. Před asi tisíci lety býval Yomi členem lupičské bandy, kterou vedl obávaný Yoko Kurama. Byl dokonce Kuramovým pobočníkem, ale kvůli své netrpělivé povaze a nevyzpytatelnému jednání, kterým několikrát své společníky dostal do maléru, ztratil jeho důvěru. Kurama na něj poslal nájemného zabijáka, kterému se Yomiho sice nepodařilo zabít, ale zato ho připravil o zrak. Yomi se postupně dovtípil, kdo stál v pozadí tohoto útoku, přesto na Kuramu nezanevřel, naopak chápal jeho důvody a dokonce mu to ani neměl za zlé. Jen díky této životní lekci se totiž dokázal z nerozvážného, impulzivního mladíka změnit na cílevědomého a moudrého vladaře.

Přes svou slepotu je Yomi mocný bojovník. Na soupeře vysílá koule tvořené z čiré démonické energie a před nepřátelským útokem ho bezpečně ochrání absorpční štít, něco jako silové pole, které do sebe nasaje energii soupeřova útoku. Kromě toho ovládá i tradiční bojová umění. V průběhu poslední řady anime se Yomi stal otcem - ze svého genetického materiálu si nechal vyklonovat syna Shuru, který pěstován v klonovací nádrži, dokud nedosáhl věku zhruba deseti let.

Yomiho syn Shura

Yomi netrpělivě očekával Raizenovu smrt a doufal, že se mu po ní podaří sjednotit celé Zásvětí pod svou vládou. To by samozřejmě znamenalo válku s Mukuro. Aby si vítězství v této válce pojistil, povolal ze Světa lidí svého dávného parťáka Kuramu, ze kterého udělal svého poradce a zástupce. Počítal s tím, že Kuramova pověstná inteligence bude pro jeho království představovat velkou výhodu a jeho očekávání se jen potvrdilo, když mu Kurama přivedl jako posilu skupinu šesti perfektně vycvičených bojovníků, přízraků třídy A. Tu tvořili Kuramovi bývalí soupeři z Turnaje černých bojových umění Rinku, Shaku, Suzuki, Shishiwakamaru, Jinn a Touya. S čím už Yomi ale nepočítal bylo, že tito bojovníci budou loajální spíše ke Kuramovi než k němu a že navíc loajalita samotného Kuramy patří někomu úplně jinému než Yomimu.

Po smrti Raizena všichni očekávali, že se rozpoutá válka mezi Yomim a Mukuro, která bude stát tisíce životů. K žádnému bojovému konfliktu však nedošlo. Raizenův dědic Yusuke, který neměl moc chuti něčemu vládnout, totiž zbylým dvěma králům navrhl uspořádat turnaj, který by rozhodl o tom, kdo bude vládnout sjednocenému Zásvětí. Mukuro byla hned pro, takovýto postup byl i podle jejího gusta. Yomimu se tento nápad sice moc nezamlouval, ale nezbývalo mu než také souhlasit, protože Kurama i se svými šesti kamarády se rovněž postavil na Yusukeho stranu.

Protože turnaje se mohli zúčastnit všichni obyvatelé Zásvětí, vyšplhal se nakonec počet účastníků na několik tisíc. Kvůli tomu se muselo před samotným začátkem turnaje konat ještě předběžné vyřazovací kolo, z něhož do hlavního turnaje postoupilo 128 bojovníků. Vítězem se stal Enki, dávný přítel Raizena, který chtěl mít se Světem lidí i Světem duchů dobré vztahy a tak nařídil, že přízraky nesmí lidem škodit. Bylo stanoveno, že každé 3 roky se bude konat další turnaj, jehož vítěz bude vládnout Zásvětí až do následujícího turnaje (takže vlastně taková obdoba prezidentských voleb).

Mini-galerie

Yomiho pobočník Shachi

Nejlepší chirurg Zásvětí Shigure

Mukuro a její pobočník Kirin


VSTUP DO HLAVNÍ GALERIE

Hlavní postavy

Yusuke
Kuwabara
Kurama
Hiei

Vedlejší postavy

Koenma
Botan
Genkai
Keiko
Shizuru
Yukina

Turnaj

Tým Toguro
Tým Uraotogi
Tým Masho
Tým Ichikagi
Tým Rokuyoukai

Ostatní

Čtyři šelmy
Sensuiho parta
Tři králové
Obyvatelé světa lidí


Víte, že ?

  • Vládcové Zásvětí mají výhružná až morbidní jména. Slovo Raizen přeložené do češtiny znamená "ticho hromu", Mukuro je japonský výraz pro "mrtvolu", Yomi se překládá jako "podsvětí" a Shura je "místo masakru".
  • V japonštině Raizena dabuje Takashi Sugaki, Mukuro namluvila Minami Takayama a Yomiho Ebara Masashi.
  •