Shizuru Kuwabarová

Shizuru Kuwabarová je sestra jednoho z hlavních hrdinů anime Kazumy Kuwabary. Je o dva roky starší a tedy i mnohem dospělejší a zodpovědnější než její bratr. Stejně jako on má silně vyvinutý šestý smysl a její předvídací schopnosti jsou oproti těm bratrovým mnohem vyvinutější. Shizuru působí jako drsňačka a pokud jí někdo naštve, nedělá jí problémy vyřídit si to s ním ručně. Pokud mezi sourozenci Kuwabarovými dojde ke rvačce, vítězství je jednoznačně vždy na její straně.

Z pozice starší sestry Shizuru Kazumu s oblibou komanduje a vyjadřuje se o něm, jeho vlastnostech či schopnostech značně nelichotivě. Někdy to dokonce i vypadá, jakoby jí bylo úplně jedno, jestli život jejího "malého bratříčka" třeba zrovna visí na tenounkém vlásku. Ovšem s ohledem na její věštecké schopnosti je docela dobře možné, že prostě dopředu ví, že vše dobře dopadne. Přestože je jejich vztah plný hašteření a sourozenecké rivality, mají se Shizuru a Kazuma velmi rádi. Shizuru leží na srdci bratrův školní prospěch a budoucnost a neváhá díky tomu přikročit ani k drastickým metodám.

Shizuru je vysoká a docela hezká dívka s dlouhými hnědými vlasy. Její charakteristickou neřestí je kouření, často je k vidění se zapálenou cigaretou v koutku úst. Líbí se jí nebezpeční muži. Během Turnaje černých bojových umění, jehož se účastnila jako divačka, se zakoukala do majitele soupeřícího týmu Toguro, všeho schopného obchodníka jménem Sakyo, ale jejich vztah nikdy nepřekročil rámec obyčejné a vlastně i nevyřčené náklonnosti.

Při vysílání anime v České republice nastal zmatek ohledně jejího křestního jména. V českých titulcích je uváděna jako Seiryu, ale když se zaposloucháte do japonského dabingu poznáte, že ji doopravdy oslovují Shizuru. Postava jménem Seiryu se však v Yu Yu Hakusho vyskytuje také. Modrý drak Seiryu je jedním ze Čtyř šelem z první série - je to ten chlapík, co z něj Hiei během první společné mise s Yusukeho detektivním týmem nadělal sekanou.

Mini-galerie

VSTUP DO HLAVNÍ GALERIE

Hlavní postavy

Yusuke
Kuwabara
Kurama
Hiei

Vedlejší postavy

Koenma
Botan
Genkai
Keiko
Shizuru
Yukina

Turnaj

Tým Toguro
Tým Uraotogi
Tým Masho
Tým Ichikagi
Tým Rokuyoukai

Ostatní

Čtyři šelmy
Sensuiho parta
Tři králové
Obyvatelé světa lidí