Sensuiho parta

Sensui Shinobu Sensui býval detektivem Světa duchů. Proti přízrakům bojoval už odmalička a v náhledu na to, jak je uspořádán svět, měl jasno - lidé jsou ti hodní a přízraky ti zlí. Tento názor byl trochu nahlodán, když se Sensui spřátelil s Itsukim, který patřil mezi přízraky. Později se Sensui během jedné ze svých misí dostal do sídla mafiánského klanu, jejichž členové věznili slabé přízraky a týrali je. Zde byli lidé ti špatní a přízraky naopak oběti. Pro Sensuiho to byl obrovský šok a byl otřesen do té míry, že u něj dokonce došlo k rozštěpení osobnosti na sedm částí. Plánoval otevřít tunel do Zásvětí, což byla pro Světi lidí velká hrozba, ale nový detektiv Yusuke Urameshi ho s nasazením vlastního života zastavil.

Itsuki : Jediný přízrak v Sensuiho skupině. Paradoxně byl ze všech pomocníků Sensuimu nejbližší a patrně požíval i nejvíce jeho důvěry. Seznámil se s ním ještě v době, kdy byl Sensui detektivem Světa duchů. Sensui se tenkrát s přízraky moc nepáral a Itsukimu se podařilo o vlásek uniknout smrti tím, že svého protivníka rozesmál. Poté se z nich stali přátelé a partneři, Itsuki pomáhal Sensuimu v jeho práci detektiva a i poté, co Sensui svou práci opustil, setrval po jeho boku. Z Itsukiho strany šlo o něco víc než jen přátelství, i když Senui tyto city podle všeho neopětoval.

Kiyoshi Mitarai – Námořník: Po Amanumovi v Sensuiho týmu druhý nejmladší. Zanevřel na lidi, protože měl s nimi špatné zkušenosti – často se k němu nechovali hezky či ho šikanovali. Uměl ovládat vodní dimenzi a vytvořit a ovládat vodní monstrum. Poté, co mu Kuwabara pomohl, se přidal k Yusukeho partě.

Kaname Hagiri – Ostřelovač: Jeho zvláštní schopností bylo, že člověka, kterého si předtím označil, dokázal zabít na libovolnou vzdálenost použitím jakéhokoli prostředku (třeba i autocisterny s benzínem). Pokoušel se zabít Yusukeho, ale byl vyřazen ze hry, když ho Hiei probodl mečem, ne však smrtelně. Hagiri přežil ne díky tomu, že by byl Hiei tak měkkosrdcatý, ale protože jakožto přízrak by musel jít za zabití člověka do vězení.

Tsukihito Amanuma – Mistr her: Ze všech Sensuiho pomocníků nejmladší. Ve škole si nerozuměl se spolužáky a doma o něj rodiče neprojevovali moc zájem, proto bylo pro Sensuiho hračkou přetáhnout ho na svoji stranu. Amanuma byl mistrem ve hraní videoher a měl moc převést jakoukoli takovouto hru do skutečnosti. Všichni, kdo se ocitli v teritoriu hry, pak podléhali jejím pravidlům. Amanuma prohrál proti Kuramovi ve hře podobné tetrisu a protože podle pravidel v ní na poraženého čekala jistá smrt, zemřel. Později byl ale oživen Koenmou.

Sadao Makihara – Labužník: Dokázal převzít schopnosti libovolného člověka či přízraku tím, že dotyčného pozřel. To se mu vymstilo, když spořádal Togura staršího, protože tomu se podařilo Labužníkovo tělo plně ovládnout. Toguro byl později zpacifikován Kuramou.

Minoru Kamiya – Doktor: Mohl například používat ruce namísto skalpelu a měl i úžasné regenerační schopnosti. Naneštěstí byl ale zároveň poněkud duševně nevyrovnaný, a tak místo aby své dovednosti využíval ve prospěch pacientů, rozhodl se udělat pravý opak. Zastavil ho až Yusuke. Doktor strávil nějaký čas ve vězení, ze kterého uprchl. Pak šel do sebe a otevřel si kliniku, kde se snažil své schopnosti uplatnit při léčení nemocných.

Mini-galerie

Doktor Labužník

Ostřelovač Mistr her

Námořník Itsuki

Hlavní postavy

Yusuke
Kuwabara
Kurama
Hiei

Vedlejší postavy

Koenma
Botan
Genkai
Keiko
Shizuru
Yukina

Turnaj

Tým Toguro
Tým Uraotogi
Tým Masho
Tým Ichikagi
Tým Rokuyoukai

Ostatní

Čtyři šelmy
Sensuiho parta
Tři králové
Obyvatelé světa lidí