Tři králové


(The Three Kings)

Yusuke a Raizenův pobočník Hokushin Poté, co jej kontaktuje jeho démonský předek Raizen, který vládne jedné třetině Zásvětí, se Yusuke vydává do světa démonů. Raizen po tisíci letech života umírá protože od chvíle, co kdysi dávno prožil milostný románek s lidskou ženou (Yusukeho praprapra…atd…babičkou), odmítá jíst lidské maso, které ale přitom nutně potřebuje k přežití. Z Yusukeho by si chtěl za ten krátký čas co mu zbývá vychovat svého nástupce.

Do Zásvětí se vydává i Kurama, kterého pozval Raizenův rival a vládce další částí démonské říše, slepý Yomi. Kurama se s ním zná ještě z doby, kdy byl obávaným lupičem Yoko Kuramou - Yomi byl tehdy členem jeho lupičské bandy a jeho pravou rukou. Yomi přinutí Kuramu přidat se k němu pod pohrůžkou, že zabije jeho lidskou matku a otčíma. Hiei odchází do Zásvětí na pozvání posledního z trojice tamních králů, tajemného démona se smrtící reputací jménem Mukuro, z nějž se nakonec vyklube žena.

Kurama a Yomi - spojenci nebo nepřátelé?

V Zásvětí se schyluje k válce: Yomi i Mukuro vědí, že Raizenovi již nezbývá mnoho času a protože s jeho smrtí bude vychýlena rovnováha sil, chystají se udeřit jeden na druhého jakmile třetí král zemře. Vítěz války by tak získal vládu nad celým Zásvětím. Jak Hiei tak Kurama za krátkou dobu získávají postavení zástupce svého panovníka a když po smrti Raizena Yusuke zdějí jeho království vypadá to, že všichni tři přátelé brzy budou muset bojovat proti sobě. Yusuke však zbývajícím dvěma králům navrhne uspořádat turnaj, jehož se budou moci zůčastnit všichni obyvatelé Zásvětí, přičemž vítěz turnaje se stane vládcem celého světa

Turnaj Zásvětí - Hiei versus Mukuro
přízraků na tři roky - pak se bude konat další turnaj, za tři roky znovu atd.

V turnaji po mnoha soubojích zvítězí Raizenův dávný přítel Enki, který chce dobře vycházet s lidmi i obyvateli Světa duchů. Kurama, který se rozhodl žít i nadále ve Světě lidí, se vrací domů ke své rodině, Hiei zůstává v rodném Zásvětí s Mukuro. Seriál končí návratem Yusukeho k přátelům a rodině.

Zpět na informace o anime

Seriál

Detektiv Světa duchů
Turnaj černých bojových umění
Černá kapitola
Tři králové

Filmy

Zlatá pečeť
Pouta ohně

Ostatní

Manga
Eizou Hakusho
Yu Yu Hakusho a japonské mýty
Zajímavosti a spekulace
Hudba (soundtrack)