Detektiv Světa duchů


(The Spirit detective)

Yusukeho hrdinská smrt Mladistvý delikvent Yusuke Urameshi zachrání při autohavárii malé dítě, sám však přitom umírá a stává se duchem. Ve Světě duchů zavládne jisté překvapení, protože jeho smrt byla zcela nečekaná, mimo plán. Navíc zemřel zbytečně, neboť zachráněný chlapeček měl tak jako tak nehodu přežít nezraněn. Syn vládce Světa duchů Koenma proto podrobí Yusukeho zkoušce, po jejímž úspěšném složení se může vrátit zpět do života. Po svém oživení se však musí ujmout role detektiva Světa duchů a bojovat proti přízrakům ohrožujícím lidský svět.

Při svém prvním úkolu, týkajícím se krádeže tří magických artefaktů, se Yusuke seznamuje s Hieim a Kuramou, kteří jsou spolupachateli krádeže a tím pádem jeho protivníky. Yusukemu se nejprve podaří zlikvidovat outsidera zlodějské trojice, Goukiho. Kurama mu magické zrcadlo, které použil na záchranu života své matky, vrátí dobrovolně a Yusuke nakonec porazí a zatkne i Hieiho.

Poté je Yusuke Koenmou vyslán na bojovou soutěž, již pořádá proslulá stará vědma Genkai, aby si tak našla učedníka, jemuž předá svou tajnou bojovou techniku. O její umění má zájem i nebezpečný démon Rando a Yusuke musí zvítězit, aby Genkaiiny vědomosti nepadly do špatných rukou. Přitom se mu tak nějak plete pod nohy Kuwabara, který se do soutěže také přihlásil.

Yusukeho dalším případem, který již řeší společně s Kuwabarou, Kuramou i Hieim, je boj proti nebezpečným Čtyřem šelmám, přízrakům, kteří ohrožují lidský svět vypuštěním smrtícího démonického hmyzu. Tyto přízraky jsou zpodobněním bytostí vyskytujících se v čínské a japonské mytologii a vztahujícími se k pojmenování čínských souhvězdí - černá želva Genbu, bílý tygr Byakko, modrý drak Seyriu a rumělkový pták Suzaku. Každý ze členů Yusukeho týmu se vítězně utká s jedním z nich.

Uvězněná Yukina

Poslední misí Yusukeho a jeho přátel je záchrana ledové víly Yukiny, kterou vězní chamtivý obchodník Gonzo Tarukane neboť dívčiny slzy se mění ve velmi vzácné drahokamy. Mise se tentokrát účastní pouze Yusuke, Kuwabara a Botan. Hieiho Koenma vůbec neinformoval, protože měl strach z jeho přehnaně násilné reakce - Yukina je totiž Hieiho dlouho pohřešovaná sestra. Kuwabara se do Yukiny po uši zamiluje, přičemž jako jeden z mála naprosto netuší, s kým je dívka příbuzná. Při vysvobozování Yukiny se Yusuke a Kuwabara utkají s nebezpečnými bratry Togurovými a přestože nad nimi vyhrají, ukáže se, že Togurové ještě rozhodně neřekli své poslední slovo.

Zpět na informace o anime

Seriál

Detektiv Světa duchů
Turnaj černých bojových umění
Černá kapitola
Tři králové

Filmy

Zlatá pečeť
Pouta ohně

Ostatní

Manga
Eizou Hakusho
Yu Yu Hakusho a japonské mýty
Zajímavosti a spekulace
Hudba (soundtrack)