Tým Rokuyoukai

Rinku a Shaku Skupina přízraků s různě silnými schopnostmi. Dovednosti poloviny členů jejich týmu byly působivé, druhá půlka ale naopak nestála ani za zlámanou grešli.

Členové týmu jsou:

Rinku je mladičký přízrak, vlastně ještě dítě, s veselou a bezstarostnou povahou. Všechno, i souboj na život a na smrt, je pro něj jen hra. Jako zbraň používá magické jojo, respektive celou sadu těchto na první pohled nevinných dětských hraček, s nimiž ale dokáže protivníkovi pořádně zavařit. Porazil Kuwabaru v prvním zápase mezi týmy Rokuyoukai a Urameshi a vlastně ho i docela slušně znemožnil.

Roto vyhrožuje Kuramovi

Roto byl přízrak nižší kategorie. O jeho schopnostech nic nevíme, protože jediné co předvedl bylo, že uměl vyhrožovat. Chtěl zvítězit nad Kuramou tím, že nasadil na jeho lidskou matku Shiori zabijáka a pod pohrůžkou jejího zavraždění se snažil Kuramu přinutit, aby se mu podvolil, nechal se jím manipulovat a eventuelně i zabít. Plán mu ale nevyšel a rozezlený Kurama s Rotem pak neměl slitování, bez milosti ho zabil.

Zeru byl ohnivý přízrak se schopností ovládat plameny nebo třeba na dálku roztavit libovolný předmět. Dočkal se nepříliš záviděníhodného prvenství - stal se první obětí Hieiho Třetího oka. Hiei na něj použil dosud nedokonalou techniku Temného dračího plamene a po Zeruovi zbyl jen začouzený flek na vnější stěně ringu.

Imajin a Gaou byli nevýrazní členové týmu Rokuyoukai. Poté, co Hiei dost brutálně zacvičil s jejich kolegou Zeruem, chtěli účast na turnaji vzdát a rychle prchnout z ringu, ale byli zabiti kapitánem svého týmu Shakuem, kterému se nelíbila jejich zbabělost.

Shaku nabízí Yusukemu souboj na ostří nože. Doslova.

Robustní Shaku (Chu) s účesem ve stylu indiána z kmene Mohawk je kapitánem týmu Rokuyoukai. Tvrzení, že je alkoholik, zní možná trochu přehnaně, ale je to vlastně pravda. Jedině po jedné či více lahvích tvrdého alkoholu se totiž projeví jeho velká síla a vytrvalost. Shaku je skvělý boxer a stejně jako Yusuke miluje boj. Byl poražen právě Yusukem ve finálním zápasu mezi jejich dvěma týmy. Stejně jako Kuwabarova sestra Shizuru se i Shaku stal obětí záměny jmen v českých titulcích k tomuto anime. Když se pozorně zaposloucháte do japonského dabingu zjistíte, že se ve skutečnosti jmenuje Chu (čti: [ču]). Jemu jsem ale narozdíl od Shizuru ponechala jméno, pod kterým je známý v české verzi.

Soubojem s týmem Rokuyoukai zahájil Urameshiho tým svou účast na Turnaji černých bojových umění. Pro toto kolo byl zvolen tradiční způsob boje - konalo se celkem pět zápasů, v nichž se prostřídali jednotliví členové týmů, přičemž každý mohl bojovat jen v jednom zápase.

Dva přeživší členové týmu Rokuyoukai se stali Yusukeho přáteli. Shaku i Rinku se později účastnili Turnaje o vládce Zásvětí, ale Rinku se nedostal dál než do prvního kola a Shaku dokonce vypadl už v přípravném kole. Měl sice šanci na postup, ale jedním z jeho soupeřů byla naneštěstí krásná žena, do které se na první pohled bláznivě zamiloval a nechal ji vyhrát.

Mini-galerie

Zeru se připravuje na souboj s Hieim

Roto se právě loučí se životem


Hlavní postavy

Yusuke
Kuwabara
Kurama
Hiei

Vedlejší postavy

Koenma
Botan
Genkai
Keiko
Shizuru
Yukina

Turnaj

Tým Toguro
Tým Uraotogi
Tým Masho
Tým Ichikagi
Tým Rokuyoukai

Ostatní

Čtyři šelmy
Sensuiho parta
Tři králové
Obyvatelé světa lidí