Tým Masho

Shinobi ze Zásvětí Skupina ninjů ze Zásvětí. Jako odměnu za případnou výhru v turnaji chtěli získat ostrov, na kterém se turnaj konal, aby se na něm mohli usídlit.

Členové týmu jsou:

Gama - mistr make-upu: S pomocí kouzelného make-upu dokáže zvýšit své bojové schopnosti (pokud namaluje sebe) nebo naopak snížit bojové schopnosti protivníka (pokud namaluje jeho). Byl zabit Kuramou hned v prvním zápasu mezi týmy Masho a Urameshi, předtím ale stihl dočasně zablokovat Kuramovu démonickou energii.

Touya - ledový mistr: Má pověst jednoho z nejzručnějších přízraků pracujících s ledem a údajně je jeden z nejlepších, nebo možná dokonce ten úplně nejlepší, ve svém oboru. Je vážný, čestný a loajální. Bojoval proti Kuramovi v druhém zápasu mezi týmy Masho a Urameshi a byl poražen a vážně zraněn přestože Kurama v té době téměř nebyl schopen používat své démonické schopnosti.

Touya stojí nad poraženým Gamou

Bakken: Umí z vody vytvořit páru. Zbabělec, kterému nedělá problém kopat do bezbranného, ale zároveň neváhá žebrat o slitování, když se sám ocitne v pozici poraženého. Nastoupil ve třetím zápasu proti skoro bezvědomému Kuramovi a málem jej zabil. Potom ho ale Yusuke zkopal na hromádku.

Jinn - mistr vánku: Ovládá vítr, což mu propůjčuje schopnost létat nebo např. vytvořit kolem svých paží větrný vír. Je velmi veselý a boj je pro něj zábava. Po tvrdém souboji byl poražen Yusukeho Úderem síly v předposledním zápasu mezi jejich dvěma týmy.

Risho: Vůdce týmu Masho. Ovládá půdu, dokáže např. vytvořit neproniknutelnou zbroj z hlíny. Nečestný démon, který chtěl vyhrát za každou cenu, byť by to bylo podvodem. Bojoval proti zraněnému Kuwabarovi a byl poražen jen díky tomu, že se v obecenstvu na poslední chvíli objevila Yukina, což zamilovanému Kuwabarovovi dodalo sílu.

Ruka: Jediná žena v týmu Masho. Má jedinečnou schopnost vytvářet a udržovat silová pole. Použila své umění, aby uvěznila Hieiho a Genkai uvnitř energetické bariéry a zabránila jim tak účastnit se celého kola zápasů mezi týmy Masho a Urameshi. Lze předpokládat, že nebyla plnohodnotnou členkou týmu, ale jen jakousi pomocnou silou, poněvadž se neúčastnila žádného ze soubojů v tomto kole.

Týmy Masho a Urameshi se spolu utkaly ve třetím kole Turnaje černých bojových umění. Za tým Masho nastoupilo 5 členů, za tým Urameshi pouze Kurama, Yusuke a nakonec i zraněný Kuwabara. Zbylým dvěma členům týmu zabránila v účasti Ruka, která je uvěznila v prostoru zápasiště v silovém poli. Pro toto kolo byl zvolen způsob boje kdy vítěz předchozího zápasu nastupuje i do dalšího zápasu proti novému protivníkovi ze soupeřova týmu a to do té doby, dokud není poražen nebo neschopen bojovat, eventuelně dokud neporazí všechny členy nepřátelského týmu. Jak se dalo čekat, nakonec po urputných soubojích zvítězil i přes svůj početní handicap tým Urameshi.

Dva členové týmu Masho - Jinn a Touya se stali přáteli Yusukeho a Kuramy. Druhý jmenovaný je dokonce později zrekrutoval k práci pro Yomiho, jednoho z vládců Zásvětí. Touya i Jinn se posléze účastnili Turnaje o vládce Zásvětí, ale byli vyřazeni v prvním kole.

Mini-galerie

Gama bojuje Touya se chystá udeřit

Jinn odpočívá Jinn a Touya - nerozlučná dvojka

Hlavní postavy

Yusuke
Kuwabara
Kurama
Hiei

Vedlejší postavy

Koenma
Botan
Genkai
Keiko
Shizuru
Yukina

Turnaj

Tým Toguro
Tým Uraotogi
Tým Masho
Tým Ichikagi
Tým Rokuyoukai

Ostatní

Čtyři šelmy
Sensuiho parta
Tři králové
Obyvatelé světa lidí