Kazuma Kuwabara

Kuwabara je Yusukeho spolužákem a původně velkým rivalem. Jelikož měl Yusuke pověst nejsilnějšího rváče široko daleko, Kuwabara s ním mnohokrát měřil síly, aby mu dokázal, že on je lepší; pokaždé ale dostal pořádně nařezáno. Když se stal Yusuke detektivem Světa duchů, Kuwabara se k němu v jeho dobrodružstvích přidal hlavně proto, aby ukázal, že zvládne totéž co on.

Ač vysoký a urostlý, je Kuwabara ze všech tří Yusukeho společníků nejméně bojově zdatný a nejčastěji v soubojích prohrává. Vzhledem k tomu, že zbylí dva jsou přízraky a Kuwabara jen pouhý člověk, jenž navíc narozdíl od Yusukeho neobdržel žádná magická vylepšení, však není divu. I on se ale dokáže vzepnout k netušeným výkonům, obzvlášť když má silnou citovou motivaci.

Upovídaný Kuwabara je velký chvastoun s nebetyčným sebevědomím. Je však také velmi citlivý a má silně vyvinutý smysl pro čest a spravedlnost. Oplývá na člověka nadprůměrnou duševní silou, což se projevuje například tím, že mívá předtuchy a umí vycítit přítomnost ducha či přízraku. Fyzickým zhmotněním jeho duševní energie je Duchovní meč, který dokáže kdykoli vyvolat přímo ze své dlaně.

Kuwabara je fanouškem skupiny Megallica a vlastní domácího mazlíčka, kočku jménem Eikichi. Je mladší ze dvou dětí - má starší sestra jménem Shizuru, která má také určité duchovní nadání. Velkou Kuwabarovou láskou je ledová víla Yukina. Ačkoli se svým citem k ní nedělá žádné tajnosti, nezdá se ale, že by mladičká dívka příliš chápala o co jde. Vílí zvyklosti se totiž v této věci od těch lidských značně liší. Jako jeden z mála navíc Kuwabara naprosto netuší, že Hiei, s nímž se navzájem bytostně nesnášejí, je Yukinin bratr.

Jednou z Kuwabarových zvláštností je, že ho kromě jeho sestry a Yukiny snad nikdo neoslovuje jeho křestním jménem Kazuma. Také on sám se do určité míry drží tohoto trendu, například zřídkakdy řekne Yusukemu jinak než Urameshi.

Mini-galerie

Kuwabara ve školní uniformě

Kuwabara se svým Duchovním mečem

VSTUP DO HLAVNÍ GALERIE

Hlavní postavy

Yusuke
Kuwabara
Kurama
Hiei

Vedlejší postavy

Koenma
Botan
Genkai
Keiko
Shizuru
Yukina

Turnaj

Tým Toguro
Tým Uraotogi
Tým Masho
Tým Ichikagi
Tým Rokuyoukai

Ostatní

Čtyři šelmy
Sensuiho parta
Tři králové
Obyvatelé světa lidí


Víte, že ?

  • Jméno Kuwabara znamená "pole moruší". Jedna čínská legenda říká, že morušové stromy nemohou být zasaženy bleskem. Podle pověry vás ochrání před úderem blesku, pokud dvakrát za sebou vyslovíte slovo "kuwabara".

  • V japonštině Kuwabaru dabuje Shigeru Chiba.

  • Při uvedení anime na Filipínách byl Kuwabara přejménován na Alfréda.

  •