Kurama

Říci, že Kurama je lidsko-démonský hybrid by bylo značné zjednodušení, protože okolnosti jeho "zrození" jsou dosti neobvyklé. Po více než 1000 let byl tento původně liščí přízrak obávaným lupičem, známým pod jménem Yoko Kurama. Jeho pověst nepolapitelného, všemi mastmi mazaného zloděje a smrtícího protivníka, který s těmi, jenž mu zkříží cestu, nemá slitování, je v Zásvětí legendární.

Jednou, když unikal před svými pronásledovateli, byl velmi vážně zraněn, ale podařilo se mu ve formě bytosti složené z čiré duchovní energie prchnout do lidského světa, kde se skryl uvnitř těla těhotné mladé ženy Shiori Minamino a splynul s jejím dosud nenarozeným dítětem. O pár měsíců později se narodil jako její syn Shuichi Minamino. Jak jeho lidské tělo rostlo, Kurama se zotavoval a byl odhodlán opustit svou rodinu hned jak se mu vrátí bývalá síla, což se mělo stát asi v 10 letech. Časem však velmi přilnul ke své lidské matce a rozhodl se kvůli ní zůstat v lidském světě. Když vážně onemocněla, neváhal dát v sázku vlastní život a svobodu, aby ji zachránil.

Své druhé dětství Kurama strávil v neúplné rodině. Jeho otec brzy zemřel a tak Shiori svého 'syna' vychovávala sama. Během poslední série anime se podruhé provdala za svého šéfa - rovněž vdovce - pana Hatanaku, jehož křestní jméno nebylo nikdy zveřejněno. Kurama tím získal mladšího nevlastního bratra, který se shodou okolností stejně jako on jmenuje Shuichi.

Na začátku příběhu je Kuramovi (v jeho lidské formě) 15 let. Má klidnou, metodickou povahu, je neobyčejně inteligentní a chodí na prestižní střední školu Meiou, kde je premiantem třídy. Narozdíl od svých vrstevníků se chová velmi dospěle (v jistém smyslu samozřejmě dávno dospělý je) a jejich malicherné problémy se školou či děvčaty jdou zcela mimo něj. Původně necitelný přízrak se od Shiori naučil lidským emocím, stále však dokáže jednat velmi chladnokrevně a bez slitování, pokud je to zapotřebí. Když se připojí k Urameshimu, získá v něm Yusuke důvěryhodného spojence, na jehož brilantní úsudek a rozsáhlé vědomosti se může vždy spolehnout.

Kurama se svou lidskou matkou Shiori

Kurama je také mocný bojovník, i když ve svém současném převtělení má mnohem méně síly a duchovní energie než míval jako Yoko. Dokáže ovládat rostliny z lidského světa a prakticky jakoukoli může využít jako zbraň. Nejčastěji používá růžový bič, nebezpečný nástroj, jímž je možné přeseknout i ocel. Jak příběh pokračuje, získá Kurama schopnost přeměnit se přechodně na své staré já a coby Yoko ovládá i nebezpečné smrtící rostliny ze Zásvětí.

Ve své démonské podobě vypadá Kurama jako vysoký, pohledný muž se stříbrnými vlasy, zelenohnědýma očima, liščíma ušima a ocasem. V podobě lidské má vlasy rudé a oči jasně zelené, ale stále je velmi hezký a přirozeně elegantní.

Kvůli jeho dlouhým vlasům a souměrné tváři si ho neznalí diváci mohou splést s dívkou, čemuž napomáhá i fakt, že v japonském originálu Kuramovi propůjčila hlas žena (ač mluví hlubokým altem, aby to znělo jako chlapecký hlas), japonská dabérka a zpěvačka Megumi Ogata. Zmatení je natolik dokonalé, že při vysílání seriálu na Filipínách byl Kurama v několika počátečních epizodách mylně prezentován jako děvče.

Mini-galerie

Kurama ve své liščí podobě

Legendární lupič Yoko Kurama

Kurama jak ho zobrazuje manga


VSTUP DO HLAVNÍ GALERIE

Hlavní postavy

Yusuke
Kuwabara
Kurama
Hiei

Vedlejší postavy

Koenma
Botan
Genkai
Keiko
Shizuru
Yukina

Turnaj

Tým Toguro
Tým Uraotogi
Tým Masho
Tým Ichikagi
Tým Rokuyoukai

Ostatní

Čtyři šelmy
Sensuiho parta
Tři králové
Obyvatelé světa lidí


Víte, že ?