Keiko Yukimurová

Keiko Yukimurová je obyčejná, dalo by se říci i tuctová, čtrnáctiletá dívka. Její rodiče vlastní malou restauraci s rychlým občerstvením - nebo je to možná spíš jen takové bistro - a Keiko v něm příležitostně vypomáhá.

Keiko pilná studentka, dobře se učí a snaží se mít dobrý vliv na svého kamaráda a spolužáka, nezvedeného záškoláka Yusuke Urameshiho, s nímž se zná už od dětství. Yusuke je ale kluk, kterému jdou všechny její dobře míněné rady a napomenutí jedním uchem tam a druhým zase ven, a tak jí někdy nezbývá nic jiného, než se uchýlit k poněkud drsnějším metodám. Kolik už od ní dostal pohlavků a facek se ani nedá vyčíslit. Nutno ovšem podotknout, že si Yusuke toto nešetrné zacházení svým nevhodným chováním vyloženě vykoledoval - gentleman například dámě pod sukni prostě za žádných okolností nenakukuje... Ale jak se říká: "Co se škádlívá, to se rádo mívá" a v případě našich dvou "hrdliček" to platí dvojnásob.

Poté, co se Yusuke stal detektivem Světa duchů, ze začátku se to před ní snažil tajit, ale moc dlouho mu to nevydrželo. Když se svými přáteli bojoval v Turnaji černých bojových umění, Keiko sledovala v hledišti všechny jeho zápasy. Vidina toho, že ho doma čeká Keiko, byla s velkou pravděpodobností i hlavním důvodem toho, proč se Yusuke po svém výletu do Zásvětí vrátil zpět do Světa lidí.

Mini-galerie

Co to ten Yusuke zase provedl?

O něco starší Keiko

Keiko v manze

VSTUP DO HLAVNÍ GALERIE

Hlavní postavy

Yusuke
Kuwabara
Kurama
Hiei

Vedlejší postavy

Koenma
Botan
Genkai
Keiko
Shizuru
Yukina

Turnaj

Tým Toguro
Tým Uraotogi
Tým Masho
Tým Ichikagi
Tým Rokuyoukai

Ostatní

Čtyři šelmy
Sensuiho parta
Tři králové
Obyvatelé světa lidí


Víte, že ?

  • Keiko je oblíbené japonské dívčí jméno znamenající "světluška" nebo "poslušné dítě". Slovo Yukimura znamená "zasněžená vesnice".
  • V japonštině Keiko dabuje Yuri Amano.
  •