Obyvatelé Světa lidí

Když se přičiněním Sensuiho začal otevírat tunel vedoucí do Zásvětí, mělo to velký vliv na některé obyvatele Světa lidí. U jinak zcela normálních jedinců se najednou začaly projevovat různé nadpřirozené schopnosti. Sensui některé z takto pozměněných lidí rekrutoval pro svou věc, jiní zůstali nezávislí. Po uzavření tunelu všichni o své neobvyklé schopnosti opět přišli.

Yu Kaitou: Kuramův spolužák. Střední škola, kterou navštěvují, je určená pro obzvlášť nadané žáky a oba dva zde se svými studijními výkony patří mezi nejlepší. Přesněji řečeno - Kurama při vyhlašování výsledků školních testů získá vždy první místo a Yu místo druhé. Kurama tomu nepřikládá zvláštní váhu, Yu naopak na nadanějšího spolužáka velmi žárlí. Když se začne otevírat tunel do Zásvětí, získá moc zvanou Tabu - kdokoli na území podléhající jeho moci řekne slovo, které Yu určil jako tabu, přijde o duši. Yu spolupracuje s Genkai na fingovaném únosu Yusukeho a při své hře se slovy je poražen právě svým "úhlavním nepřítelem" Kuramou.

Asato Kido: Má schopnost ovládat druhé pomoci stínu. Pokud si stoupne na něčí stín, znemožní tím dotyčnému člověku jakkoli se hýbat. Také umí ovládat vlastní stín tak, aby se pohyboval nezávisle na jeho osobě.

Mitsunari Yanagisawa (Yana): Získal schopnost Kopírování, umožňující mu přeměnit se na libovolnou osobu. S originálem se přitom ztotožní natolik, že se mu pak podobá nejen svým zevnějškem, ale i povahou a chováním, zkopíruje dokonce i jeho vzpomínky a signaturu duchovní energie.

Shigeru Murota: Měl telepatické schopnosti. Díky nim byl schopen Yusukemu poskytnout základní informace o Sensuim, ale přitáhl tím na sebe Sensuiho pozornost. Ten vyslal Labužníka, aby Murotu pozřel a získal tím jeho schopnosti.

Mini-galerie

Yu Kaitou

Asato Kido

Mitsunari Yanagisawa


Hlavní postavy

Yusuke
Kuwabara
Kurama
Hiei

Vedlejší postavy

Koenma
Botan
Genkai
Keiko
Shizuru
Yukina

Turnaj

Tým Toguro
Tým Uraotogi
Tým Masho
Tým Ichikagi
Tým Rokuyoukai

Ostatní

Čtyři šelmy
Sensuiho parta
Tři králové
Obyvatelé světa lidí