Genkai

S proslulou vědmou Genkai se setkáváme již na sklonku jejího života, je jí něco přes 70 let. Je přebornicí bojových umění a celý svůj život zasvětila zdokonalování svých schopností a boji proti přízrakům ohrožujícím Svět lidí. Protože cítí, že jí ubývá sil a její konec se pomalu ale neodvratně blíží, rozhodla se vybrat si učedníka a předat mu svou tajnou bojovou techniku Duchovní vlny. Ze soutěže, kterou za tímto účelem uspořádala, vyšel vítězně Yusuke Urameshi a stal se jejím žákem.

Podle všeho nemá Genkai žádnou vlastní rodinu. Znávala se s mladším z bratrů Togurových v době, kdy byl ještě člověkem a ona mladou a krásnou dívkou. Byli velmi blízkými přáteli a možná se i milovali - minimálně platonicky. Jejich vztah se však rozpadl, když se Toguro na vlastní žádost nechal přeměnit v přízrak, s čímž se Genkai nedokázala smířit. Spolu s Togurem a několika dalšími přáteli zvítězila Genkai před padesáti lety v Turnaji černých bojových umění. Každému z členů vítězného týmu bylo garantováno splnění jednoho přání a přáním Genkai bylo, aby již nikdy nebyla nucena se tohoto turnaje zúčastnit. Nakonec se ale do nového turnaje přihlásila dobrovolně, aby pomohla Yusukemu.

Genkai je velmi malé, takřka trpasličí postavy, takže pokud chce třeba dát někomu pohlavek, musí si povyskočit. Na první pohled je to takový drobounký střízlíček, kterého zadupete do země levou zadní, ale chyba lávky - to Genkai zadupe do země vás. Tato moudrá a zkušená žena je velmi rázná a s nikým se nepáře, což se projevuje i v její mluvě, prošpikované břitkými, kousavými poznámkami. Ačkoli je člověk, má Genkai neobvyklou barvu vlasů - jsou světle růžové. Dlouho je skrývala pod čapkou, ale v pozdějších dílech je už nosí volně rozpuštěné.

"Babča", jak jí říka Yusuke, žije osaměle daleko od civilizace na vrcholu kopce - nebo možná menší hory - ve starém chrámu. Chrám i okolní rozlehlé pozemky, k nimž patří kromě hustě zalesněné krajiny i nádherná pláž, jsou jejím majetkem. Přestože žije jako poustevnice, nezříká se Genkai ani moderní techniky - například má ve svém chrámu nainstalovánu herní konzolu a ráda si na ní zahraje nějakou dobrou střílečku aby si procvičila reflexy.

Mini-galerie

Genkai bývala v mládí půvabná žena

Zamaskovaná Genkai se účastnila Turnaje černých bojových umění

Genkai v manze

VSTUP DO HLAVNÍ GALERIE

Hlavní postavy

Yusuke
Kuwabara
Kurama
Hiei

Vedlejší postavy

Koenma
Botan
Genkai
Keiko
Shizuru
Yukina

Turnaj

Tým Toguro
Tým Uraotogi
Tým Masho
Tým Ichikagi
Tým Rokuyoukai

Ostatní

Čtyři šelmy
Sensuiho parta
Tři králové
Obyvatelé světa lidí


Víte, že ?