Čtyři šelmy

Suzaku Prvním úkolem Yusukeho, při kterém spojil své síly s Kuwabarou, Hieim a Kuramou, byl boj proti Čtyřem šelmám - nebezpečným přízrakům ohrožujícím Svět lidí. Tito známí kriminálníci, kteří byli před staletími uzamčeni v zámku zvaném Bludiště, vypustili do Světa lidí přízračný hmyz, který ovládali kouzelnou píšťalkou. Hmyz napadal obyvatele lidského světa a měnil je v násilnické zombie. Chtěli tím přinutit vládce Světa duchů, aby je propustil a dovolil jim vstoupit do Světa lidí.

Čtyři šelmy měly reálnou předlohu v postavách z čínských a japonských legend symbolizujících čtyři asijská souhvězdí a reprezentujících čtyři světové strany. Jsou to: Genbu - černá želva severu, Seiryu - azurový drak východu, Byakko - bílý tygr západu a Suzaku - rumělkový pták jihu. Tyto postavy také reprezentují čtyři roční období: Seiryu jaro, Suzaku léto, Byakko podzim a Genbu zimu. S těmito mýtickými bytostmi ale mají Čtyři šelmy v tomto anime pramálo společného (obzvláště povahově).

Genbu: Měl tělo tvořené z kamene a dokázal splynout s jakýmkoli povrchem tvořeným z tohoto materiálu. I když se jeho tělo třeba rozpadlo na kusy (kameny), nebyl pro něj problém poskládat se zpět díky magickému rudému kamínku, který byl součástí jeho těla. S Genbuem se utkal tým jako s prvním. Bojoval s ním Kurama, který snadno odhalil tajemství jeho síly a zlikvidoval ho s pomocí svého růžového biče.

Kuwabara bojuje proti Byakkovi

Byakko: Přízrak v podobě obrovského bílého tygra. Uměl do sebe nasávat démonickou i duchovní energii, takže jakýkoli soupeřův útok založený na této bázi ho jen posiloval. Byakko byl protivníkem, kterému Yusuke a jeho přátelé museli čelit. Postavil se mu Kuwabara a v boji s ním zažíval horké chvilky než se mu ho podařilo zlikvidovat v lávovém poli.

Seiryu: Namyšlený, arogantní ledový mistr, který ovládal umění svého protivníka na místě proměnit v ledovou sochu. Pokus zatočit tímto způsobem s Hieim se ale ukázal jako neúčinný - přestože jej Seiryu několikrát zasáhl, Hieiho končetiny byly zmrazeny jen na povrchu, takže ze sebe dokázal led snadno setřást. Jejich souboj trval velice krátce a Seiryu skončil rozsekán na malé kousky Hieiho ostrým mečem.

Suzaku: Na první pohled obyčejný lidský muž s neobvyklým žlutooranžovým účesem, ve skutečnosti vůdce Čtyřech šelem. Jako zbraň používal úder blesku a měl schopnost vytvořit šest svých naprosto identických kopií, které dokázaly na protivníka útočit všechny současně. Ve finálním zápasu byl poražen Yusukem, který ale během boje spotřeboval všechnu svou životní energii a málem zemřel.

Mini-galerie

Seiryu

Suzaku

Souboj Kuramy a Genbua


Hlavní postavy

Yusuke
Kuwabara
Kurama
Hiei

Vedlejší postavy

Koenma
Botan
Genkai
Keiko
Shizuru
Yukina

Turnaj

Tým Toguro
Tým Uraotogi
Tým Masho
Tým Ichikagi
Tým Rokuyoukai

Ostatní

Čtyři šelmy
Sensuiho parta
Tři králové
Obyvatelé světa lidí