Pouta ohně


(Bonds of Fire)

Původní název: Yu Yu Hakusho: Meikai Shito hen Hono no Kizuna

Nazývaný také Yu Yu Hakusho: Poltergeist Report.

Tento druhý anime film (1994) má oproti tomu prvnímu již mnohem propracovanější děj a ve všech ohledech více připomíná seriál. Hlavním tématem je zde - jak jinak - záchrana světa před zánikem.

Yakumo, král Meikai (anglicky Netherworld, český ekvivalent by mohl být možná Podsvětí) přichází se svými třemi pomocníky Raigem, Majarim a Kaikim, aby zničil Svět duchů a podmanil si Svět lidí. Dozvídáme se, že kdysi dávno vedle sebe existovaly čtyři dimenze: Ningenkai (Svět lidí), Makai (Zásvětí), Reikai (Svět duchů) a Meikai (něco jako alternativa Světa duchů určená pro přízraky). Yakumo ale vedl válku proti králi Světa duchů Enmovi a poté, co byl poražen, byla jeho dimenze zcela zničena a její zbytky zapečetěny kdesi ve studeném vesmíru. Nyní Yakumo konečně nasbíral dost sil aby pečeť prorazil a s jeho přispěním Svět duchů postihne obrovská potopa, která jej téměř celý zaplaví.

Koenma na poslední chvíli předává Botan zdroj energie, po kterém Yakumo pátrá, s tím, aby jej odevzdala Yusuke Urameshimu. Botan jej schová uvnitř svého těla, ale když se dostane k Yusukemu, je již téměř v bezvědomí a tak mu nedokáže předat Koenmovo poselství a varovat ho před Yakumem. Yusuke a jeho přátelé musí tedy na vlastní pěst zjistit, co se to vlastně děje, přičemž jim pomáhá Botanina kolegyně a přítelkyně Higaneshi. Brzy si uvědomí, že jejich skupina je poslední nadějí obyvatelstva Světa duchů i Světa lidí na záchranu.

Poté, co Yakumo a jeho pochopové napadnou a zraní Keiko, Yukinu a Genkai a unesou Botan, se Yusuke, Kuwabara, Hiei a Kurama s Higaneshi v závěsu vydávají do boje. Nebudou to ale mít jednoduché, protože nepřítel ví, jak se jim dostat na kobylku. Kuwabara bude bojovat s Majarim, který dokáže kopírovat jakýkoli jeho útok. Kurama se utká s Kaikim, který pomocí sugesce předstírá, že je Kuronue, jeho dávno zemřelý přítel a lupičský partner z dob, kdy ještě býval ve své původní podobě známým lupičem Yoko Kuramou. Hiei se postaví Raigovi, který rovněž vlastní Třetí oko, s jehož pomocí se pokouší podmanit si Hieiho mysl. Všichni samozřejmě vycházejí ze soubojů jako vítězové a Yusuke se nakonec utká se samotným Yakumem, kterého s pomocí svých přátel posléze porazí.

Tento film má oproti tomu prvnímu obvyklou filmovou stopáž - 90 minut.

VSTUP DO GALERIE

Zpět na informace o anime

Seriál

Detektiv Světa duchů
Turnaj černých bojových umění
Černá kapitola
Tři králové

Filmy

Zlatá pečeť
Pouta ohně

Ostatní

Manga
Eizou Hakusho
Yu Yu Hakusho a japonské mýty
Zajímavosti a spekulace
Hudba (soundtrack)