Botan

Botan je zosobnění smrti, japonsky "shinigami". Tak trochu něco jako japonská verze naší smrtky s kosou, ale samozřejmě mnohem přitažlivější. Je podřízenou Koenmy a jejím posláním je doprovázet duše mrtvých na jejich cestě do Světa duchů, kde se rozhodne zda půjdou do nebe či do pekla. Botan není jedinou takovouto průvodkyní. Má mnoho kolegyň, což ve vcelku logické, protože sama by tutu práci jen těžko stíhala.

Aby při svém poslání mohla překonávat dlouhé vzdálenosti mezi Lidským světem a Světem duchů, je vybavena velmi praktickým dopravním prostředkem - létajícím pádlem, které se jí jednoduše objeví v ruce vždy když ho potřebuje. Její "pracovní uniformou" je růžové kimono, ale pokud se vydá do Světa lidí inkognito, obléká si běžný lidský oděv.

Přes své povolání je Botan přátelská a velmi veselá dívka. Na rovinu - nic zemřelému tak nezvedne náladu, jako když mu jeho úmrtí oznámí krásné děvče s úsměvem na rtech. I když se bude snažit splynout s davem, snadno ji poznáte podle dlouhých, jasně modrých vlasů. Přestože působí bezstarostně, možná chvílemi i trochu praštěně, když na to přijde dokáže jednat odvážně a velmi rozhodně.

Když Yusuke Urameshi zemřel, byla to právě Botan kdo byl vyslán aby ho přivedl do Světa duchů. Poté, co byl Yusuke oživen a začal pracovat pro Svět duchů jako detektiv, Koenma jmenoval Botan jeho asistentkou. Při Yusukeho misích sloužila spíše jako pozorovatelka, pomocnice a občasná poradkyně a fungovala jako poslíček přenášející vzkazy mezi Yusukem a Koenmou.

Mini-galerie

Botan na pádle

Botan v civilu

Botan zobrazená v manze

VSTUP DO HLAVNÍ GALERIE

Hlavní postavy

Yusuke
Kuwabara
Kurama
Hiei

Vedlejší postavy

Koenma
Botan
Genkai
Keiko
Shizuru
Yukina

Turnaj

Tým Toguro
Tým Uraotogi
Tým Masho
Tým Ichikagi
Tým Rokuyoukai

Ostatní

Čtyři šelmy
Sensuiho parta
Tři králové
Obyvatelé světa lidí


Víte, že ?

  • Jméno Botan znamená "pivoňka".
  • V japonštině Botan dabuje Sanae Miyuki.
  •